Rok 2019

Rok 2019 – wydarzenia jakie zorganizowaliśmy lub w których braliśmy udział, czyli wspomnień czar. Kolejny rok działalności Stowarzyszenia.

W dniach 16 – 19 maja, w Opolu, gościliśmy Przyjaciół z Potsdamu.
W dniach 31 maj – 2 czerwca pojechaliśmy do Potsdamu. Celem wyjazdu był udział w corocznym Schlosser Lauf(Bieg Zamkowy). Z ramienia Stowarzyszenia udział w biegu wziął Zenek. Ponadto zabraliśmy z Opola dwie dziewczyny – Kasię i Teresę. Na bieg zdecydował się również Frank. Spektakularnych sukcesów nie było, ale wszyscy bieg ukończyli. W biegu miał brać udział Bogdan( z kijkami Nordic walking), ale względy zdrowotne mu nie pozwoliły na to.
Rok 2019 – w dniach 16 – 19 sierpnia 2019r przebywaliśmy w Potsdamie. Przez cały pobyt mieliśmy zapewnione przez Gospodarzy atrakcje.
Rok 2019 - spacer po Potsdamie
W Potsdamie
Mieliśmy przyjemność bycia zaproszonymi do prywatnej posiadłości naszej Przyjaciółki.
Mieliśmy spacer ulicami Potsdamu. Mimo, że miasto znamy – miło było znów go zobaczyć. To nie był stracony czas, bo Potsdam, to piękne miasto.
Braliśmy udział w corocznej Nocy Potsdamskiej. To duże coroczne wydarzenie. Wszystko odbywa się na terenie pięknego parku Sanssouci. Głównym „aktorem” jest Pałac Sanssouci z jego pięknymi tarasami. Można spotkać postaci w starych strojach z epoki Fryderyków. Jest kolorowo za sprawą strojów, ale też i pokazów laserów.
Oprócz wspomnianej nocy, Gospodarze zabrali nas w rejs po Haweli i jeziorach statkiem parowym.Niezapomniane przeżycie.

Zobacz, co robiliśmy rok temu. Przeczytaj też o Potsdamie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *