Rok 2018

Rok 2018 – wydarzenia jakie zorganizowaliśmy lub w których braliśmy udział, czyli wspomnień czar. Kolejny rok działalności Stowarzyszenia.

Rok 2018 - logo

Pobyt w Potsdamie z okazji Tygodnia Europejskiego.

W dniach 13 – 16 maja 2018 r kilka osób ze Stowarzyszenia przebywało w Potsdamie. W jego ramach doszło do spotkania z burmistrzem Potsadamu – Jannem Jakobsem. Mieliśmy też swoje stoisko wśród innych przedstawicieli miast partnerskich Potsdamu. Gospodarze zabrali nas do Muzeum Barberini, gdzie obejrzeliśmy ciekawą ekspozycję. Nie obyło się też bez spaceru po najpiękniejszym parku Potsdamu – Parku Sanssouci. Tam naprawdę jest pięknie. Mogliśmy też prześledzić produkcję żelków, czyli coś dla osłody życia. Produkcję pokazała nam firma Katjes. Jedno popołudnie spędziliśmy w gościnie u naszej Przyjaciółki Moniki. Atmosfera była niezapomniana.

Goście z Potsdamu – Maraton Opolski

W dniach 5 – 6 maja 2017 r gościliśmy naszych Przyjaciół z Potsdamu. Powodem przyjazdu był udział w Maratonie Opolskim, a konkretnie bieg na dystansie 10 kilometrów. W biegu wziął udział m.in. Frank, a z naszej strony Zenon.

5 maja spotkaliśmy się z Przyjaciółmi na kolacji.

6 maja odbył się Maraton Opolski.

Przyjazd Gości z Potsdamu z okazji 45 lecia Współpracy Opola z Potsdamem.

W dniach 14 – 17 czerwca 2018r w Opolu gościliśmy po raz kolejny gości z Niemiec. Spotkanie zaczęło się od wspólnego obiadu zakończonego kawą i innymi napojami.

Pobyt w Potsdamie z okazji 45 lecia Współpracy Potsdamu z Opolem.

W dniach 24 – 28 sierpnia pojechaliśmy do Potsdamu z okazji 45 lecia Współpracy Potsdamu z Opole. Po przyjeździe, 24 sierpnia, poszliśmy z profesjonalną przewodniczką zwiedzać miasto. Wieczorem wzięliśmy udział w uroczystej kolacji, na której był Prezydent Potsdamu i wiceprezydent z Opola(Przemysław Zych).

w sobotę 25 sierpnia spotkaliśmy się przedpołudniem w parku Sanssouci przy Noues Palace. O historii tej budowli opowiadała profesjonalna, polsko języczna przewodniczka. Ona też oprowadzała nas po wnętrzach zamkowych.

Po zwiedzeniu Pałacu, pojechaliśmy na uroczystość nadania nazwy OpoleStrasse jednej z ulic w Potsdamie. Na miejscu przemawiał Prezydent Potsdamu oraz wiceprezydent Opola. Po odsłonięciu tablicy z nazwą ulicy i wymianie podarunków, nastąpiła nieoficjalna część, czyli kieliszek szampana, tort, sałatka. W trakcie konsumpcji prowadzono rozmowy. Uroczystości przyglądali się mieszkańcy ulicy.

W niedzielę, 26 sierpnia 2018r pojechaliśmy pociągiem na święto miasta Wittenberge, które jest byłą stolicą Brandenburgii. W mieście odbywał się festyn, więc atrakcji mieliśmy dużo. Powrót do Berlina był sporym wyzwaniem, bo tłok w pociągu był bardzo duży. Jednak potraktowaliśmy to na wesoło.

Do Opolu wróciliśmy w poniedziałek 27 sierpnia w godzinach popołudniowych.

Pobyt w Potsdamie z okazji konferencji „Tolerantz”.

W dniach 1 – 3 października Dorota i Andrzej przebywali w Potsdamie, bo odbywała się tam międzynarodowa konferencja o tolerancji.

Sternen Markt – rok 2018r

Jak co roku, w dniach 3o.11 – 03.12, dwoje członków Stowarzyszenia Dorota i Andrzej brali udział w Kiermaszu Bożonarodzeniowym.

I tak zakończyliśmy rok 2018. A o to, co robiliśmy w poprzednich latach: 2014201520162017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *