Rok 2014

Wydarzenia jakie zorganizowaliśmy lub w których braliśmy udział w roku 2014, czyli wspomnień czar. Byliśmy trochę młodsi.

Pobyt Gości z Poczdamu w Opolu, maj 2014r,

Pobyt członków Stowarzyszenia w Poczdamie, październik 2014r W dniach 2 – 5 października 2014r delegacja Stowarzyszenia składająca się z 5 osób przebywała w Poczdamie.

Program pobytu w Potsdamie
Program pobytu

2 października(czwartek) wraz z Frankiem poszliśmy spacerem przez miasto. Po drodze zjedliśmy kolację, a potem udaliśmy się na uroczysty koncert z okazji 25 lecia zjednoczenia Niemiec. Koncert odbył się w kościele św. Mikołaja(st.Nicolaus). Po koncercie przeszliśmy do miejskiej sali, gdzie odbył się raut. Tam spotkaliśmy się z mieszkańcami Potsdamu oraz z Burmistrzem.

Piątek, 3 października 2014r spędziliśmy w Berlinie. Frank pokazał nam stolicę Niemiec.

Większą część soboty 4 października spędziliśmy w parku filmowym Babelsberg. Atrakcji było dużo. Pokaz tresury zwierząt występujących w filmach, pokaz kaskaderów, zwiedzanie hal filmowych, itp.

Popołudniu mieliśmy czas wolny.

Niedziela, 5 października 2014r była ostatnim dniem naszego pobytu w gościnnym Potsdamie. Na śniadanie przyszło nas pożegnać wielu przyjaciół. Z Poczdamu pojechaliśmy z Frankiem pociągiem do Berlina. Bagaże zostawiliśmy na dworcu kolejowym i poszliśmy na dalsze zwiedzanie miasta. O godzimie 16 wyjechaliśmy z Berlina autobusem do Opola.

Nadanie imienia „Potsdam” autobusowi MZK

W październiku 2014r nadano imię „Potsdam” jednemu z najnowszych autobusów MZK. Imię nadał Prezydent Opola – R.Zembaczyński

W Potsdamie jeździ tramwaj z nazwą „Opole”.Tramwaj"Opole" w Potsdamie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *